Restaurace

Restaurace

Rádi Vás uvítáme v naší secesní „Restauraci Ondráš“, která sídlí v obci Sviadnov, na ulici Ostravská 140, vzdálené 6 km od centra okresního města Frýdek-Místek. Před restaurací se nachází velkokapacitní parkoviště vhodné i pro parkování velkých zájezdních autobusů. V objektu Restaurace Ondráš máme celkovou kapacitu 230 osob umístěných v několika salóncích, které lze po dohodě i jednotlivě uzavřít.

V letním období lze celkovou obsazenost restaurace zvýšit až na 280 míst s využitím naší letní terasy. Samozřejmostí je bezbariérový vstup do všech těchto místnosti i venkovní zahrady.

Restaurace Ondráš je zařízená ve stylovém provedení interiéru, nabízí čepovaná piva Plzeňského Prazdroje s certifikací nejvyšší kvality a široký výběr značkových alkoholických, nealkoholických i fresh nápojů, a to včetně míchaných koktejlů. Náš vinný lístek Vás určitě uspokojí svým výběrem jakostních, přívlastkových a archivních moravských i zahraničních vín. Již řadu let vlastní naše restaurace různá gastronomická ocenění jako např. „Maurerův výběr Grand restaurant“, „Restaurace Moravskoslezského kraje“, „Ocenění Opavské univerzity“ nebo ohodnocení baristů „ Zlatá páka“ a to za vynikající přípravu širokého sortimentu káv značky Piazza. K dispozici je také široký výběr prestižních koňaků

Jsme zaměřeni na mezinárodní kuchyni s denní nabídkou tradičních českých i zahraničních hotových jídel a specialit. Pro různé typy společenských akcí a oslav Vám rádi na míru vytvoříme i vícechodové menu. Pro umocnění gastronomického zážitku nabízíme i flambování u stolu.

Pro slavnostní nebo významné události zajišťujeme také dekorační aranžmá, můžeme Vám domluvit hudební produkci nebo různá kulturní vystoupení. U všech typů akcí dokážeme zajistit kompletní servis.

Na přání uspořádáme oslavy, svatby nebo firemní akce na Vámi zvoleném místě ve formě cateringu. Restaurace Ondráš je dlouhodobý partner sportovních klubů, spolků a firem, které již vyzkoušely naše cateringové služby. Dosavadní zkušenosti jsme získali, jak z malých rodinných oslav, svateb, tak i z velkých firemních akcí v široké škále požadavků: jak pod širým nebem, tak s párty stany a to od pivních slavností, dnů otevřených dveří, konferenčních akcí až po reprezentativní společenské akce v počtu do 1000 osob. Můžeme Vám zajistit dodávku teplé i studené kuchyně, včetně dezertů a specialit, dále všechny druhy nápojů včetně espressa, koktejlů, piva a také kompletní servis s nádobím a obsluhou. Naše nabídka je připravována i kalkulována zcela na klíč, v závislosti na přání našich klientů.

Naše restaurace je vhodná také pro rodiny s dětmi, pro jejichž pohodlí máme připraveny dětské židle a pro zábavu rádi nabídneme menším dětem omalovánky, větší můžou trávit čas na přilehlém dětském hřišti. K dispozici je také přebalovací místnost. V restauraci můžete využít i nabídku naší knihovničky, denního tisku a bezplatného bezdrátového připojení k internetu.

Pro školící a konferenční účely máme k dispozici školící místnost s promítacím plátnem a pevným i bezdrátovým připojením.

Milovníci všech televizních sportovních klání si můžou u nás shlédnout v salónku s televizí různé sportovní přenosy, od golfu, po tenisové, fotbalové či hokejové zápasy, kdy při průběhu mezinárodních soutěží vyhlašujeme i různé soutěže.

Jsme také zapsání v seznamu míst doporučených pro cyklisty „ Cyklisté vítání „ Vždyť restaurace je vzdálená pouhých 300m od cyklostezky, která vede krásným prostředím podél řeky Ostravice z Frýdlantu až do Ostravy.V ročním období, kdy je naše zahrádka v provozu, mohou přijet a zaparkovat přímo zde , občerstvit se, nabrat sil do další cesty, ale i nezřídka vyzkoušet speciality z grilu, připravované přímo na naší letní zahradě.

Jsme rodinná restaurace s 25-ti letou tradicí, která Vám nabídne nevšední gastronomické zážitky. Máte-li o nějakou z těchto našich služeb zájem, či chcete získat jen více informací, neváhejte nás kontaktovat.

Historie budovy

Budova restaurace Ondráš je historickým majetkem obce, založená roku 1903 jako obecní hostinec s obecním domem a velkým sálem, pořízená za 55 000 rakouských korun. Její název je svázán s historickou postavou protifeudálního odboje Ondráše z Janovic (narozen roku 1680). Ten byl dne 31.3.1715 v hospodě na Horákově fojtství č.p. 45 při tanci zabit obuškem svým bratrancem Jurášem.
Budova byla celkově rekonstruována do nynější podoby v roce 2004.